Nabídka sortimentu

Jedle kavkazská

Abies nordmanniana

Jedle kavkazská se vyznačuje středně dlouhými tupými jehlicemi, které jsou ze spodní strany světle nazelenalé až stříbřité a z horní strany jsou tmavě zelené. Stromek se snaží růst přirozeně do tvaru kužele. Jedle kavkazská je moderní vánoční stromek a zákazníci ho mají nejraději. 


Jedle korejská

Abies koreana

Jehlice jedle korejské jsou krátké, tupé a při pohledu shora zelené až namodralé, zatímco ze spodní strany jsou stříbřité. Stromek roste přirozeně do tvaru pětiúhelníku. "Korejka" je ideální stromek do bytu/baráku, kde na stromek o Vánocích nezbylo mnoho místa. Stromek je oproti jedli kavkazské užší. Jedle korejská je zvláštní ještě tím, že spoustu lidem voní v bytě po citrusech. Prostě a jednoduše voňavá jedle. 

Borovice černá

Pinus nigra

Borovice černá je oproti borovici lesní trochu zarostlejší. Jednotlivá patra jsou hustší. Jehlice jsou ve svazcích po dvou zakončené ostrou špičkou. U borovice jsou znatelně viditelná patra. Nejčastěji u nás naleznete tří patrové výjimkou ale nejsou čtyř patrové a vzácně se vyskytují pěti patrové borovice. Borovice  vydrží ze všech stromků nejdéle. 

Smrk stříbrný

Picea pungens

Pro smrk stříbrný jsou typické barvy od stříbrné až po zelenou. Oproti výše zmíněným stromkům "smrček" je nejvíce pichlavý, ale i přesto je to nejtypičtější stromek Vánoc. Smrk stříbrný bohužel nevydrží po uříznutí nejdéle, např. oproti borovici černé. 

Nabízíme stromky kontejnerované (živé v květináči)  nebo řezané. Dále také dodáváme do firem a do hal vzrostlé velké stromy (3-5m).